» » Kilo Alma - Verme

Kilo Alma - Verme

5 692
Kilo Alma - Verme Neden aşırı kiloluyum ya da aşırı zayıf? Hangi olaydan hangi duygu ve düşünceden sonra kilo almaya ya da vermeye başladım? Çok fazla yemek yemiyorum ama yine de kilo alıyorum neden? Kilo alıp vermenin bilinçaltımla bir ilişkisi olabilir mi? Hangi inançlarım benim kilo alıp vermem de etkili oluyor?

Duygu ve düşüncelerimiz inançlarımızı oluşturur. İnançlarımıza göre hareket eder ve yaşarız. Bilinçaltımızdaki çekirdek inançlar davranışlarımızı belirler. Kilo alma ve verme ile ilgili bilinçaltımızda inançlar oluşur. Zayıf olursam hasta olurum. Zayıflık güçsüzlüktür. Kilolu olursam çirkin görünürüm. Kilolu olursam çok yaşamam ve ölürüm. Kilo beni yaşlı gösteriyor gibi.

Bilinçaltımız kilo alma – verme ile ilgili hangi inancı taşıyorsa zihin onu oluşturur. Eğer zayıf olursa kendisinin güçsüz görüneceği inancını taşıyorsa, güçlü görünmek için bilinçaltı ona kilo aldırır. Böylelikle güçlü olacaktır. Yada tam tersi kilolu olursa partner bulamam inancı taşıyorsa bilinçaltı kilo almamasını sağlar. Çoğunluğumuzda ekmek ile ilgili birçok inanç gelişmiştir. Yemekte ekmek yemezsem doymuyorum. Ekmeğin içi kilo yapar. Ekmeğini bitirmezsen arkandan kovalar. Daha önce açlık duygusunu çok defa deneyimlemiş kişinin bilinçaltı, bulduğun zaman hepsini bitir inancı ile yemeğe saldıracak ve hepsini bitirmek için uğraşacaktır. Yoksa aç kalma duygusu onu rahatsız edecektir. Yemek yeme ile ilgili duygusal bağınızı keşfetmeye çalışın, size ne hissettiriyor?

Bilinçaltı çalışması ile kilo alma – verme ile ilgili inancınızı bulun, istediğiniz inançla olumlu değişimini sağlayın. Yıllarca boş yere zaman ve para harcamayın. Çünkü SİZ ÇOK DEĞERLİSİNİZ.
Yazar: Emel | 25-06-2013, 17:30
Okunma: 5 692
  Şikayet  

Yorumlar -
1

Yildiz Aydogmus - 30 Mayıs 2018 00:49
  • Beğen
  • 0

Iyi Günler Emel Hanim, 

 

sizi tesadüf katilmis oldugunuz bi programda youtube videolarina bakarken tanidim ilk kez ben spirituel konulari regrasyonu vs o konulara yogun ilgisi olan biriyim oyüzdende sizi bulmam tesadüf degil diye düsünüyorum. Bende sizinle regrasyon ve genel kendimle alakali bir calisma yapmak istiyorum ama ingilterede yasiyorum ve almanyada sizinle nasil irtibata gecebilirim ? Tsk ederim simdiden cvpbiniz icin. :-)

 

Selamlar 

Yildiz 

 

Yorum Ekle
İsminiz: *
E-Posta Adresi: *
Resimdeki karakterleri giriniz: