logo

Emel Çekici Kimdir?

Eskişehir'de dünyaya geldi. Lise ve üniversite yıllarında Judo branşında başarılar elde etti, üst üste almış olduğu Türkiye birincilikleri ile milli oldu. Akabinde 1.DAN judo antrenörü belgesine sahip oldu. Profesyonel spor hayatını noktaladıktan sonra, spordan uzaklaşmayıp uzunca bir müddet başarılı sporcular yetiştirdi. Aynı zamanda da Uluslararası Dünya ve Avrupa Şampiyonalarında görevli olarak bulundu.

Hacettepe Üniversitesi Anestezi ve Reanimasyon bölümünden mezun olup 25 yıllık iş yaşamında devlet kurumlarında ve hastanelerin ameliyathane acil ve yoğun bakımında anestezi vererek, kalbi ve solunumu durmuş her yaşta hastaları, yeniden canlandırarak onları hayatta tutabilme mücadelesi verdi, bu vesileyle hasta psikolojisi üzerine çeşitli deneyimler edindi. Yaratılıştaki büyük mucizeyi heyecanla izledi. Doğum, ölüm, ruh gibi konularda araştırmalar yaptı. Spiritüel farkındalıklar yaşadı. Devamlı olarak kurs, seminer, konferanslarda edindiği bilgiler ve pratikte elde ettikleriyle ‘insanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır ’düşüncesinde onun en önemli görevinin ‘insanlara faydalı olması gerekliliğini anlayıp, toplumsal bilinç ve farkındalık uyandırmak adına çeşitli workshoplar ve çalışmalar düzenledi.

Bilimsel birikimlerini hayatta her fırsatta uygulamaya geçiren Çekici, Huzurevinde çalıştığı yıllarda ilklere imza attı. Yaşlılar için fiziksel ve ruhsal çalışmalar yaparak onların hayata daha sıkı sarılmaları için çaba harcadı. Tek koşul; Koşulsuz sevgi anlayışı ile çalışmalarını hala sürdürmektedir.

Kendi geliştirdiği bir çok tekniği uygulamaya geçiren, gerçek anlamda Türkiye’nin ilk ve tek Wellness Koçu’dur. Zihinsel Antrenman Teknikleri ile YENİ BEN, YENİ BİR BEDEN Programları düzenleyerek, seminerler vermektedir. Aynı zamanda Zihinsel Arınma Uzmanı ve Mentör olan Emel Çekici sizi Bedensel , Zihinsel ve Ruhsal yeniden doğmaya programlıyor.

ALDIĞI EGİTİMLER
Güzellik Uzmanlığı (1997-8 Ay)
Biyoenerji Sertifikası (2004)
İnternational Coach Fedaration (EFT) Katılım Belgesi 2007
The İnternational Coaching Academy Certified Life Coach Neura – Linguistic Programming (2007)
The İnternational Coaching Academy Certified Practitioner Of Neuro – Linguistik Programming (2007)
Omni Hipnoz Akademisi Hipnoz Sertifikası (2008)
Dr. Mikao Usui - Reiki 1,2,3 (2009)
Transformal Nefes Semineri (2011)
Provakatif Enerji Teknikleri Dr.Bülent Uran (2011)
Medikal Hipnoz Kursu Dr.Bülent Uran (2012)
Certıfıcate Of Completıon Oneness Inıtıate Oneness Blessing Giver/Oneness Deeksha (2012)
Reiki Usui Sistem Çakra – Aura Semineri (2012)
Wellness Antrenörlüğü (HİS Federasyonu 2012)
Theta Healing: İnstıtute Of Knowledge - Theta Healing Basıc DNA (2012)
NEAD (Nefes Araştırma Derneği) İleri Seviye Nefes Uzmanlığı ve Stratejik Koçluk Egitimi (2013)
Yeniden Doğuş Nefes Semineri (2013)

İletişim Bilgileri İçin Tıklayınız