logo
Yeni Ben Akademi Uygulamalı Kurumsal Eğitimleri
06.01.2020 3 932 0 Emel

Yeni Ben Akademi Uygulamalı Kurumsal Eğitimleri

Emel Çekici Eğitimleri
Bilim, sanat, kültür ve teknoloji dünyasındaki baş döndüren gelişmeler, verimlilik arttırma çabalarında insan unsurunun, üzerine gidilmesi gereken birinci öge olduğunu ortaya koymuştur. Üretime katılan insanın bir makine olmadığı algısı ve çalışanlarda “Ben” bilincinden “Biz” bilincine geçişin çalışma ortamında yarattığı uyum, çok yönlü yararlar sağlamaktadır. Bu noktada kullanılan metotlar ve sistematik yaklaşımlar, çalışanları iş ve sosyal hayatlarında daha etkin bireyler haline getirmektedir.

İlk aldığımız nefes ile son aldığımız nefes arasında ki geçen zamana “YAŞAM” denilmektedir. Alınan her nefesle yaşama tutunuruz. Dünyaya geldiğimiz an nefes alış verişlerimiz fabrika ayarlarındadır ve sağlıklıdır. Zaman geçip olumsuz olaylarla karşılaşmaya başladıkça (korku, heyecan, üzüntü vs.) gibi nefesimizin fabrika ayarları bozulmaya başlar. Farkında olmadan nefesimizin şekli, sayısı, kalitesi değişir. Yaşanılan travmalar sonrasında nefesimizi tutarak almaya başlarız. Bunun sonucunda az oksijenlenme hücrelerimizin sağlığını bozar. Bozulan fizyoloji ise psikolojiyi de olumsuz yönde etkiler.

Stresle mücadelede, sorunun saptanması, farkındalıkların geliştirilmesi ve çözüm yöntemlerinin oluşturulması Zihinsel Antrenman Tekniği (ZAT) ile uygulamalı olarak eğitimlerde sunulmaktadır.

Duygu ve düşünceleri temsil eden beden ve konuşma dilinin ilişkilerdeki önemi, bilinçaltı düzeyde Yeni Ben Tekniği (YBT) ile geliştirilmektedir.
Yeni Ben Akademi Uygulamalı Kurumsal Eğitimleri ile katılımcılarda, çalıştıkları kurumdaki önemi gösterilerek aidiyet duygusu geliştirilecektir. Bununla birlikte belirlenen görev tanımı üzerine sorumluluk sahibi olmaları bilinçaltı yoluyla sağlanacaktır.

Eğitime katılım sağlayan çalışanlarda hedeflenen, kendilerini ve iş arkadaşlarını daha iyi tanımanın yanı sıra ilişkilerde zihinsel köprü kurmanın değerinin anlaşılmasıdır.

Zaman yönetimi, çalışanların iş ve özel hayatlarında yaşadıkları problemlerle kontrolü zor bir konu haline gelebilmektedir. Eğitimde uygulamalarla gösterilecek olan teknikler sayesinde bu problemlerle başa çıkmanın yolları sunulacak, azalan sorunlar kazanılan verimli zamanlar olacaktır.

KURUMSAL YENİ BEN,YENİ BİR BEDEN EĞİTİMİ İLE
 • Tüm çalışanların moral, motivasyon, iletişim ilişkileri güçlenir.
 • Öz güven ve kurumu sahiplenme duyguları arttırılır.
 • İşini, iş yerini ve üretenini sevme, iş arkadaşları ile sorunlarını birlikte çözme ve kolektif düşünce bilinci gelişir.
 • Takım içi yardımlaşma üst düzeylere çıkarılır.
 • Kin, nefret, öfke, kızgınlık, kırgınlık, suçluluk, affedememe, kıskançlık gibi negatif duygulardan özgürleşme ile yeni bir ben dönüşümü sağlanır.
 • Nefes teknikleri ile bedensel, zihinsel ve ruhsal değişim yaşanır.
 • Nefes çalışması ile bağışıklık kuvvetlenir, hücre yenilenmesi hızlanarak yaşlanma süresi uzar.
 • Nefes çalışmasından sonra vücutta Detox etkisi yaratılır, daha enerjik bir bedene sahip olunur.
 • Bilinçaltı düzeyinde hücre hafızasında birikmiş olan negatif kayıtlar, eski inançlar, geçmiş travmalar temizlenir.
 • Zihinsel antrenman tekniği ile zihnin boşaltılması ve stresle başa çıkma yolları öğrenilir.
 • Ruhun bedenle bütünlüğü sağlanarak, farkındalığı arttırılır.
 • Daha huzurlu, mutlu, neşeli sağlıklı ve kaliteli yaşamak konusunda bilgilenerek hayatınıza yeni bir başlangıç yapacağınız uygulamalı eğitimlerle, geleceğe yatırım yapılır.
 • Fiziksel, zihinsel ve ruhsal özellikleriniz olumlu yönde değişerek çok daha enerjik, neşeli, coşkulu, yaratıcı, kendini ifade edebilen, korkulardan ve travmalardan arınmış, daha güçlü, daha başarılı, öz güveni daha yüksek, kendi değerini bilen, kendini seven, kalbini koşulsuz sevgiye açmış, geleceğe sağlıklı nefesler alan YENİ BİR BEN oluşturulur.
Detaylı Bilgi için İletişim Formumuzu kullanabilir veya 0 530 328 34 92 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
Nefes Koçluk Eğitimi Nefes Koçluk Eğitimi
Geçmişte ne yaşamış olursak olalım, yeni ben mucize nefes tekniği ile fabrika ayarlarımıza dönmek mümkün. Eğitimden sonra Yeni Ben - Yeni Yaşam -
YENİ BEN AKADEMİ KURUMSAL EĞİTİMLERİ YENİ BEN AKADEMİ KURUMSAL EĞİTİMLERİ
Bilim, sanat, kültür ve teknoloji dünyasındaki baş döndüren gelişmeler, verimlilik arttırma çabalarında insan unsurunun, üzerine gidilmesi gereken
Alış verişte yeni moda Alış verişte yeni moda
Globalleşen dünyanın bizleri son zamanlarda karşı karşıya getirdiği bir takım sorunlardan biri de tüketim yoğunluğu ve bununla başa çıkma savaşı.
Deeksha (İlahi Dokunuş) Deeksha (İlahi Dokunuş)
Sizi doğrudan kendi öz varlığınızın gerçeğine götürmek, hangi dinden, mezhepten, ırktan, ulustan olursanız olun ayrım gözetmeksizin Yaratıcı Güç’ e
Wellness Kurumsal Koçluğu Wellness Kurumsal Koçluğu
Klasik iş dünyası anlayışı yerini Modern İş Dünyasına uyum sağlama anlayışına bıraktı. Yoğun emek yüksek kar anlayışı değişti. Kaliteli, seviyeli
Nefes Terapisi Nefes Terapisi
İlk aldığımız nefes ile son aldığımız nefes arasında ki geçen zamana YAŞAM diyoruz. Aldığımız her nefesle yaşama tutunmaya çalışıyoruz. Dünyaya
Yorumlar (0)
Yorum Yazınız!
Yorum Yazınız