» » Rebirthing (Doğum Travması)

Rebirthing (Doğum Travması)

6 108
Rebirthing, Yeniden doğuş, yeniden canlanma demektir. Travmatik bir olay geçiren kişinin tekrar o an’a dönüp bu olaydan kurtulması için yapılan çalışmadır. Travmatik doğum anı tekrar yaşatılarak, oluşmuş negatif kayıtlar temizlenir. Danışan kendi doğum anına giderek, yaşadığı travmatik doğumu birebir tekrar deneyimler. Diğer bir adıyla DOĞUM TRAVMASI çalışması da denir.

Bu çalışma özel olarak ısıtılıp anne karnındaki sıcaklık derecesine getirilmiş havuzda yapıldığı gibi tecrübeli bir terapistle rahat şekilde uzanarak da yapılabilir. Terapistin tecrübesi çok önemlidir. Daha önce bu çalışmayı yapmamışsa asla denememelidir. Özellikle suda yapılan çalışmada çok dikkat edilmelidir.

Özel bir nefes alma tekniği ile beden ve ruh bütünlüğü sağlanarak yapılan çalışmada danışan anne karnına döner. Bedeni de tıpkı anne karnındaki cenin pozisyonunu alır. Tüm gerçekliği ile o an’ı yaşar. Anne ve babanın ve doğum anında yanında bulunanların duygu ve düşüncelerini hisseder. Travmasız dünyaya gözlerini açıyorsa çok mutlu ve huzurludur, sakindir. Travmatik bir an yaşıyorsa, huzursuz ve mutsuzdur ve dünyaya gelmek istememektedir.

Cinsiyeti konusunda farklı tercih yapılmış olabilir, erkek beklenirken o dünyaya gözlerini kız olarak açacaktır, bu onun sürekli suçluluk duygusuyla yaşaması demek olacaktır. Dünyaya gelirse, belki annesini kaybedecektir. Ya da özürlü olarak dünyaya gelmektedir. Buna benzer birçok travma ile dünyaya doğuyoruz.

Yaşanılan bu travmaların izlerini bedenimizde zihnimizde ve ruhumuzda hissediyoruz. Bu çalışma ile tüm bizi rahatsız eden travmalardan kolaylıkla kurtulabiliriz. Daha sakin daha rahat ve mutlu daha kendimiz ile barışık olabiliriz. Bu konu ile ilgili sorun yaşıyorsanız, annenizden doğumunuz ile ilgili olumsuz sözler duymuş iseniz, bedeninizde nedeni belli olmayan ağrılarınız oluyorsa, ( baş ve boyun bölgenizde özellikle) doğum korkunuz varsa, yaşamdan zevk almıyorsanız, içinizde nedeni belli olmayan sıkıntınız varsa bu çalışma size göre olabilir.
Yazar: Emel | 13-06-2013, 12:48
Okunma: 6 108
  Şikayet  

Yorumlar -
1

Ozler - 3 Temmuz 2013 09:16
  • Beğen
  • 0

Travma yaşadığımdan habersizdim. Emel Hanım ile bir arkadaşım vasıtasıyla tanışmıştım. Gerçekleştirdiğimiz seans sırasında çıĞlıklar atmaya başladığımı hatırlıyorum. Sonradan anladık ki yaşadığım şey doğum anı travması imiş. Kendim böyle birşey yaşamasaydım asla inanmazdım. Bilinçaltı gerçekten sizin kontrolünüz dışında hareket ediyor ve siz de bu esnada görüyorsunuz herşeyi. Biz hatırlamasak da beyin herşeyi kayıt ediyor. Hepimize bilinçaltımızdaki ağırlıklardan kurtulduğumuz bir yaşam diliyorum.

Yorum Ekle
İsminiz: *
E-Posta Adresi: *
Resimdeki karakterleri giriniz: