" />
» » Emel Çekici Hakkında Yorumlar

Emel Çekici Hakkında Yorumlar

614
Eğitimci yazar Eskişehir’de dünyaya geldi. Yaşamının önemli bir parçası olan spor faaliyetlerinde; özellikle Judo branşında Türkiye birincilikleri yanı sıra Milli judocu olarak da ülkemizi temsil etmiştir. Yarışmalardan çekildikten sonra spora hizmet etmeye devam etmiştir. Uluslararası alanda Milli takımlara Sağlıklı yaşam, profesyonel nefes eğitimleri ve zihinsel koçluk ( Mentör)’lük yaparak destek vermektedir. Yapmış olduğu hizmetlerden dolayı spor bakanlığı tarafından birçok ödül ve başarı belgesi almıştır.
Emel Çekici, Hacettepe Üniversitesi Anestezi ve Reanimasyon(yeniden canlandırma) bölümü mezunu olup çeşitli devlet kurumlarında 25 yılı aşkın çalışarak emekli olmuştur. Mesleğine büyük ölçüde paralellik arz eden Doğum, yaşam, ölüm ve ruh gibi konularda araştırmalar yaptı. Ruhsal farkındalıklar yaşadı ve bu konular hakkında çalışmalar yaptı.
Yazarı kitap yazmaya yönelten en önemli konuların başında “İnsanların en hayırlı olanı, İnsanlara faydalı olandır” düşüncesidir. Bu kitabın yazılma amacı Toplumsal bilinç ve farkındalık uyandırmak adına insanlığa hizmet etmeyi hedeflemiştir. Yazarın bilimsel anlamda üzerinde durduğu Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı huzur evlerinde tecrübelerini uygulamaya geçirmek suretiyle ilklere imza atmıştır. Şüphesiz herkes yaşlanacaktır ve bu sebeple yaşlılar üzerinde fiziksel ve ruhsal çalışmalar yaparak onların hayata daha sıkı sarılmaları için çaba göstermeyi kendisine amaç edinmiştir. “ Tek Koşul - Koşulsuz Sevgi” anlayışı ile çalışmalarına devam etmektedir.
Yeni ben akademi kurucusu olup, kendi geliştirdiği bir çok tekniği uygulamaya geçiren, gerçek anlamda Türkiye’nin ilk Wellness Koçu’dur. Zihinsel Antrenman Teknikleri ile zayıflama, motivasyon, performans gelişimi, yeni beden nefes tekniği, YENİ BEN-YENİ BİR BEDEN, bir saatte değişin, Theta frekansı ile gelecek programlama, kadınlara özel farkındalık çalışmaları, aile bütünlüğünün sağlanması, eğitimi ve seminerleri vermektedir. Aynı zamanda zihinsel arınma uzmanı olan Emel Çekici sizi bedensel , zihinsel ve ruhsal yeniden bedenlenmeye programlıyor. Uçankuş tv de her hafta sonu hazırlayıp sunduğu ‘’bir saatte değişin’’ programı ile, hayatları değiştirmeye, kaliteli yaşamın sırlarını paylaşıp, canlı uygulamalar ile, programlar yapmıştır. Emel Çekici Uluslararası Dünya Gençlik Konseyi Ankara Başkanlığı görevi ile , lise ve üniversitelerde , daha sağlıklı gençlerin yetişmesi için ayrıca gençlerin madde bağımlılığı ile mücadelesinde uygulamalı bireysel ve grup çalışmaları yapmaktadır.
www.emelcekici.com
www.yenibenakademi.net
Tel: 0 530 328 3492 - 0 537 6665040
Emel Çekici Emel Çekici Hakkında YorumlarYoutube sitesi
Yazar: Emel | 17-04-2018, 23:51
Okunma: 614
    
Yorum Ekle
İsminiz: *
E-Posta Adresi: *
Resimdeki karakterleri giriniz: