logo
Astral Seyahat Nasıl Yapılır?
17.04.2018 4 524 0 Emel

Astral Seyahat Nasıl Yapılır?

Makalelerim
1- Hacettepe Üniversitesi Anestezi ve Reanimasyon bölümünü bitirdikten sonra 25 yıl hastane, yoğunbakım, ameliyathanede çalıştım. Yıllarca hastalara anestezi vererek onların acılarını ilaçlarla dindirdim. Şuanda yapmış olduğum zihinsel ve ruhsal çalışmalarla ilaçsız ruhun acılarını dindiriyorum. Almış olduğum yurtdışı ve yurtiçi eğitimler ve kendi geliştirdiğim bazı teknik çalışmalarla duygulara narkoz verip, bedenlerini, zihinlerini ve ruhlarını acılardan özgürleştiriyorum. İlk iş yerim doğumeviydi ve son iş yerimin huzuevi olmasını istedim ve gönüllü olarak seçtiğim son 4 yılımı huzuevinde sakinlere çalışmalar yaparak, ruhsal farkındalıklar yaşayarak tamamladım. Emekli olduktan sonra Yeni Ben Akademiyi kurarak çalışmalarıma, bireysel, kurumsal eğitim ve seminerler vererek devam etmekteyim. Ruhumun g noktası ve bir saatte hayatım nasıl değişti? kitapların yazarıyım. Regresyon, duyulardışı algılama, progresyon, astral seyahat, spiritüel yaşam koçluğu, hayatlararası hayat regresyonu, nefes, bioenerji, wellness, yeni ben tekniği eğitimleri vermekteyim.
2- Astral seyahat , astral bedenin( enerji bedenimiz) bir kısım kaynaklar bilinç yada ruh olarak da adlandırmaktadırlar, istemli yada istem dışı yolculuk yapmasıdır. Astral seyahat in kolaylıkla yapılabilmesi için öncelikle bu konu hakkında nasıl bir inanca sahip olunduğu fark edilmelidir. Negatif inanç varsa bu konu üzerinde çalışılmalı ve bu inanç olumluya dönüştürülmelidir. Beklenti içinde olduğunuz zaman, olmama ihtimali yükselir, beklenti bırakılmalıdır. Bedenin gevşemesi, tüm kasların rahatlatılması gerekir. Meditasyon teknikleri özellikle nefes tekniği ile astral seyahat yapmak kolaylaşır.
3- Astral seyahat yapmaya niyet etmiş, bu konuda eğitim almış, yada duyular dışı algılama yeteneği doğuştan gelen, herkes yapabilir.
4- İstem dışı yapılan astral seyahatler mesaj almak, farkındalık yaşamak, bilinmeyeni bilmek için gerçekleşir. Ruh yada bilinç diyebiliriz, bedene bilgi vermek, yaşam amacını fark ettirmek, evrenle iletişimi sağlamak, görünmeyeni görmeyi sağlamak için yapılır. Burada niyet çok önemlidir. Bazı zihinler bunu negatif amaçlarla kullanmayı isterler. Astral seyahat yapıp bir yakınının şu anda ne yaptığını görmek istemek, onun kişisel alanına izinsiz girmek için de istemektedirler. Bu amaçla yapılan yolculuklar sağlıklı değildir. Astral seyahat istemli pozitif niyetle yapıldığı zaman zihin boşalır ve çok büyük huzur yaşanır. Bilinç açılır, üçüncü göz (epifiz bezi) açılır, evrene yolculuk yapılabilinir. Çok daha derin trans halinde yapılan yolculuklarda ruhsal bilgiler alınabilir, zamanda yolculuk yapılabilinir. Konu ile ilgili yapmış olduğum eğitimlerimde bu duyguları yaşayarak öğrenebiliyoruz.
5- Korku en büyük engel. Sanılıyor ki tekrar bedene dönülmeyecek, ya kötü bir şeyler görürsem hatta ölüm korkusu olabiliyor. Bu güne kadar astral seyahat yaparken ölen hiç kimse olmamış. Korku yüzünden tam bir çıkış yaşanılmaz ve daha sonra tekrar yapamayacaklarını zannederler. Sabır önemlidir, zihinsel antrenman şart.
6- Eğitim alınarak yapılması daha sağlıklı ve kolay olur, negatif inanç gelişmez. Bilinçsizce yapılan seyahat daha sonra farklı korkulara sebep olabilir. Bu konu hakkında araştırma yapılmasını ve daha geniş kaynaklardan bilgi alınmasını tavsiye ediyorum.
7- Astral seyahat yapmanın ölümcül bir sorun yaratmadığını bilmeleri gerekiyor. Korkularının altında yatan duyguyu fark etmeleri gerekiyor. Nasıl bir bilgiye ve inanca sahip olduklarını fark etsinler. Yanlış bilgilere tutunmasınlar. Zaten seyahat bilinç seviyelerine göre gerçekleşecektir.
8- Çok stresli ve heyecanlı bir dönemde yapmamanızı tavsiye ederim, bu sizi fazlasıyla zorlayacak ve sonuç tam da istediğiniz gibi gerçekleşmeyecektir.
9- Astal seyahatten önce yenilmesi yada giyilmesi gerekenler diye sürekli kopyalanıp, paylaşılan bilgilerin doğru olmadığına inanıyorum. Astral seyahat yapmanın yemek ve giyinme ile ilgisi yoktur. Bazı yayınlarda yatağa çıplak girilmesi, bir hafta diyet yapılması et yenilmemesi gibi bilgilerin bu işi daha da zorlaştırılması için yayıldığını düşünüyorum. Bunlar yolculukla direk bağlantısı olan şeyler değildir. İstediğiniz yemeği ve kıyafeti giyerek bu yolculuğa çıkabilirsiniz. Sadece rahat kıyafetler olması, bedenin daha da gevşeyip, yolculuğun kolay yapılabilmesi içindir.
10- Seyahatin yapılacağı ortam sessiz olmalı, sizi medite edecek bir müzik ve kokular olabilir. Cep telefonu olmamalı. Lavanta, melisa gibi aromaterapi tütsüleri yada yağları kullanılabilinir. Loş ışık yada mavi ışık olabilir.
11- Astral seyahatte geriye dönmek çoğunlukla sizin kontrolünüzde olmadığı için , dönüşünüz ani olabilir. Sakinlik korunmalıdır, nefes teknikleri ile beden gevşemesi sağlanır, bazen de antrenmanlı oldukça daha bilinçli yolculuklar yapılmaya başlanıldıkça süre istemli olarak uzatılabinir. Theta beyin frekansını deneyimledikçe, kalış süresi uzar ve huzur daha da çok yaşanır. Theta beyin frekansının öğrenilmesi ve yaşanılması konusunda eğitimler vermekteyim.
12- Sağlık durumu önemli, hamilelere tavsiye etmiyorum, duygu durumlarını kontrol etmekte zorlanıp, bebeklerine zarar vermemeleri açısından önemlidir. Kalp pili olan, anevrizma geçirmiş, yada emboli riski taşıyan hastaların yapmamasını öneririm.
Emel Çekici - Regresyon - Nefes - Spiritüel Koç
www.emelcekici.com www.yenibenakademi.net
Emel Çekici ile Hayatlar Değişiyor Emel Çekici ile Hayatlar Değişiyor
EMEL ÇEKİCİ ( Wellness Coach - Kaliteli Yaşam - Profesyonel Nefes Eğitmeni – Yazar ) Yeni Ben Akademi kurucusu Emel Çekici Eskişehir'de dünyaya
Emel Çekici Hakkında Emel Çekici Hakkında
EMEL ÇEKİCİ KİMDİR? Yeni Ben Akademi kurucusu Emel Çekici Eskişehir'de dünyaya geldi. Lise ve üniversite yıllarında Judo branşında başarılar elde
Emel Çekici Astral Seyahat Nedir? Emel Çekici Astral Seyahat Nedir?
Astral Seyahat çalışmaları, 1930’ lara kadar uzanır. Dr. J. Banks Rhine kendisini insan doğasında bulunan psişik yetenekleri bulup araştırmaya adar.
Spiritüel Regresyonist Yazar Emel Çekici Kimdir? Spiritüel Regresyonist Yazar Emel
Yazar Emel Çekici Hacettepe Üniversitesi Anestezi ve Reanimasyon eğitiminden sonra birçok devlet kurumlarında 25 yıl çalışıp emekli olmuştur.
Regresyon-Progresyon-DDA-Astral Seyahat-Yeni Ben Eğitimi Regresyon-Progresyon-DDA-Astral
GEÇMİŞTEN GELECEĞE - EVRENE YOLCULUK Regresyonist, eğitmen Emel Çekici tarafından İSTANBUL'da düzenlenecek olan sertifikalı, sıradışı eğitimi
Geçmiş Yaşamlar Geçmiş Yaşamlar
Daha önceki yaşamlara yolculuk yapılabilir mi? Bunları biliyor olmak bize ne kazandıracak? Bu çalışmayı deneyimlemek zor mu? Şu an ‘da yaşamakta
Yorumlar (0)
Yorum Yazınız!
Yorum Yazınız