» » Gençlik İksiri - Moringa Çayı

Gençlik İksiri - Moringa Çayı

1 669
Moringa Oleifera dünyanın en faydalı bitkisi olarak biliniyor. Afrika, Asya ve Amerika'da mucize sebze olarak kullanılır. Yaprakları salatalarda, haşlanarak yemeklerde kullanılır. Pudra haline getirilen moringa , çay olarak tüketilmesi çok eski yıllara dayanır. Yapraklarında portakala oranla 7 kat daha fazla C vitamini bulunur. Havuca göre 4 kat daha fazla A vitamini, muza göre 3 kat daha fazla potasyum içerir.
Güçlü bir amino asit kaynağıdır. Anne sütünü arttırıcı etkisinden dolayı, emziren annelere tavsiye edilir. Bağırsak hareketlerini kolaylaştırır. Metabolizmayı hızlandırır.
Moringa çayında vitamin A , vitamin B1 , vitamin B2 , vitamin B3 , vitamin B6 ve B7 vardır. Güçlü kemikler için gerekli tüm mineralleri içerir. Zengin kalsiyum kaynağıdır. Osteoporoz oluşumunu önlemek için kullanılır.
Gut ve Artrit hastalarında, ayurveda gibi geleneksel tıpta yıllardır kullanılmaktadır.
Antioksidan özelliği, yaşlılık etkilerini azaltarak, gençleşmeyi sağlar. Yaşlılık etkilerini azaltır. Cilde parlaklık ve sağlık verir. Kaliteli yaşam için, sağlıklı beslenmek çok önemlidir. Moringa bitkisini kullanarak , sağlıklı yaşama nefesler alabilir, fit bedeni yaratabiliriz. Sporcular ve özellikle sağlıklı kiloda olmak isteyenler için tavsiye edilir. Kokusu çimen gibi olup, içilebilir özelliğe sahiptir.
Her ihtimale karşı, doktorunuza danışmadan kullanmayınız.
www.emelcekici.com
www.yenibenakademi.com
Gençlik İksiri - Moringa Çayı
Yazar: Emel | 7-07-2016, 11:04
Okunma: 1 669
    
Yorum Ekle
İsminiz: *
E-Posta Adresi: *
Resimdeki karakterleri giriniz: