» » Nefes Terapisi

Nefes Terapisi

6 847
İlk aldığımız nefes ile son aldığımız nefes arasında ki geçen zamana YAŞAM diyoruz. Aldığımız her nefesle yaşama tutunmaya çalışıyoruz. Dünyaya geldiğimiz zaman nefes alış verişlerimiz fabrika ayarlarında olduğu için, son derece sağlıklıdır. Zaman geçip olumsuz olaylarla karşılaşmaya başladıkça (korku, heyecan, üzüntü vs.) gibi nefesimizin fabrika ayarları bozulmaya başlar. Farkında olmadan nefesimizin alış şekli, sayısı, kalitesi değişir. Yaşadığımız travmalar sonrasında nefesimizi tutarak almaya başlarız. Bunun sonucunda az oksijenlenme hücrelerimizin sağlığını bozar. Dokular, organlar zarar görür. Beyin en fazla 3-5 dakika oksijensizliğe dayanabilir, daha sonra beyin ölümü gerçekleşir.

Nefes Terapisinin Faydaları
Nefes terapisi bağışıklığımızı arttırır, hücre yenilenmesi hızlanarak yaşlanma süremiz uzar. Nefes terapisinden sonra cildimiz sağlıkla parlar ve doğal botox etkisi oluşur. Detox etkisi artar, daha enerjik oluruz. Bilinçaltımızdaki hücre hafızasında birikmiş olan negatif kayıtları, yanlış inançları, geçmiş travmaları temizler. Öfke, kızgınlık, kırgınlık, nefret, korku, suçluluk duygularını yok eder. Kendimizi ve başkalarını affetmemizi sağlar, kendimize ve başkalarına karşı şefkatimizi arttırır. Kendimize az değer veriyorsak, bunu fark ettirerek, değersizlik inancımızı temizler. Kalbimizi koşulsuz sevgiye açarak, kendimizi ve başkalarını sevmemizi sağlar. Yaratıcılığımız gelişir. Gücümüzü hissettirir. Ben- Benim bilincini oluşturur. Kendimizi kolaylıkla ifade etmemizi sağlar. Evrensel Bilinçle, Evrensel Enerjiyle, Yaratıcı Güçle, Allah’la olan bağlantımızı sağlayıp, bizi daha da güçlendirir. Yüksek Benliğiniz yani Ruhunuzla bizi bütünleştirir. Birlik anlayışının oluşmasını sağlar. Zihnin açıklığını ve netliğini arttırır. Neşemizi, coşkumuzu, enerjimizi arttırır. Evrenden Yaratıcı Güçten, Allah’tan isteklerimizin gerçekleşmesini sağlar.

İnsanların tamamına yakını nefes kapasitesinin %30 ‘unu kullanıyor. Bu nedenledir ki %30 Sağlıklı, %30 Mutlu, %30 Neşeliyiz. Çünkü nasıl nefes alıyorsak öyle yaşıyoruz.

Nefes alırken bekleyerek mi nefes alıyorsunuz? Ya da nefesinizi farkında olmadan tutuyor musunuz? 
  • Yaşamın size bahşettiği tüm güzellikleri, mucizeleri, mutluluğu, huzuru ve sağlığı almak için de beklemede misiniz?
  • Göğüs bölgenize nefes almayarak, kalbinizi tüm sevgilere mi kapattınız?
  • Kalp bölgenize nefes alarak KOŞULSUZ SEVGİNİN önce kalbinize oradan da tüm bedeninize akmasını deneyimlemek ister misiniz?
  • Nefesin Spiritüel seviyesinde Ruhunuzla bütünleşmeyi yaşamak ister misiniz?
  • Nefes terapisi ile bedeninizdeki, zihninizdeki ve ruhunuzdaki negatif enerjilerden kurtulmak ister misiniz?
Nefes çalışmasıyla, daha önce yaşamış olduğun tüm sıkıntıları, üzüntüleri, öfkeleri, kızgınlıkları, kırgınlıkları, bedeninden, zihninden ve ruhundan uzaklaştırıp, yeni nefesle içine sevgiyi, mutluluğu, sağlığı, neşeyi, coşkuyu alarak, yaşamına devam etmek ister misiniz?

Nefes terapisi eğitimi ile evrende senin için var olan tüm sevgiyi almak için kendine şimdi izin ver.
Yazar: Emel | 10-06-2013, 18:37
Okunma: 6 847
  Şikayet  

Yorumlar -
1

Yurdagül Perçin - 27 Eylül 2016 10:12
  • Beğen
  • 0

Bir yıllık ağır travmalar sonucunda dibe vurduğumu hissettiğim bir gün nefes terapisi ile ilgili bir çalışma olduğunu öğrendim Bununla ilgili bulunduğum ilde bir Merkez olduğu söylendi üç defa nefes terapisi aldıktan sonra bu işi tamamen öğrenebilmek için mutlaka bir kitap ya da bilgi edinebileceğim bir kaynak olacağını düşündüğümden bu konuyu internette araştırmaya başladım Orada ilk olarak Emel Çekici adını duydum onun kitaplarını öğrendim internetten kitaplarını getirtmek istedim Ancak ikinci kitabının tamamen tükendiğini öğrendiğimde bir telefon numarası bularak kitaba ulaşmaya çalıştım Bu arada da sevgili Emel hanımın internette yer alan videolarını bir yandan izledim ve ulaştığım telefon numarasıyla kitabı almak için aradım. Pazar Günüydü 'bugün belki kimse açmaz telefpnu' diye düşündüm vetelefona Emel Hanım çıktı o gün benim için çok enteresan bir gündü saatlerce videosunu hayranlıkla izlediğim oradan bile birçok bilgi edindiğim enteresan deneyimler yaşadığım uygulamaları yapmaya çalıştığım insan telefonun öbür ucundaydı. ben sadece onun kitabına ulaşmaya çalışırken kendisiyle direk irtibat kurabilme şansını eşde etmiştim. İşte bu benim için olağanüstü bir durumdu ve onun bireysel olarak çalışmalarını olduğunu öğrendim. Bu eğitimin 3-4 Eylül 2016'da Eskişehir'de Rixos otelde olacağını söylediğinde heyecandan Kalbim duracak gibiydi ve orada da inanılmaz şeyler deneyimledim hayatıma dair ve ben bir uygulayıcı olarak daha amatörüm ama yavaş yavaş bu yola çıktım. Teşekkürler değerli yol gösterici şifacım Emel hanım. Sizi tanımaktan onur duyuyorum.

Yorum Ekle
İsminiz: *
E-Posta Adresi: *
Resimdeki karakterleri giriniz: