» » YENİ BEN AKADEMİ KURUMSAL EĞİTİMLERİ

YENİ BEN AKADEMİ KURUMSAL EĞİTİMLERİ

1 530
Bilim, sanat, kültür ve teknoloji dünyasındaki baş döndüren gelişmeler, verimlilik arttırma çabalarında insan unsurunun, üzerine gidilmesi gereken birinci öge olduğunu ortaya koymuştur. Üretime katılan insanın bir makine olmadığı algısı ve çalışanlarda “Ben” bilincinden “Biz” bilincine geçişin çalışma ortamında yarattığı uyum, çok yönlü yararlar sağlamaktadır. Bu noktada kullanılan metotlar ve sistematik yaklaşımlar, çalışanları iş ve sosyal hayatlarında daha etkin bireyler haline getirmektedir.

İlk aldığımız nefes ile son aldığımız nefes arasında ki geçen zamana “YAŞAM” denilmektedir. Alınan her nefesle yaşama tutunuruz. Dünyaya geldiğimiz an nefes alış verişlerimiz fabrika ayarlarıdır ve sağlıklıdır. Zaman geçip olumsuz olaylarla karşılaşmaya başladıkça(korku, heyecan, üzüntü vs.) gibi nefesimizin fabrika ayarları bozulmaya başlar. Farkında olmadan nefesimizin şekli, sayısı, kalitesi değişir. Yaşanılan travmalar sonrasında nefesimizi tutarak almaya başlarız. Bunun sonucunda az oksijenlenme hücrelerimizin sağlığını bozar. Bozulan fizyoloji ise psikolojiyi de olumsuz yönde etkiler.

Stresle mücadelede, sorunun saptanması, farkındalıkların geliştirilmesi ve çözüm yöntemlerinin oluşturulması Zihinsel Antrenman Tekniği (ZAT) ile uygulamalı olarak eğitimlerde sunulmaktadır.

Duygu ve düşünceleri temsil eden beden ve konuşma dilinin ilişkilerdeki önemi, bilinçaltı düzeyde Yeni Ben Tekniği (YBT) ile geliştirilmektedir.

Yeni Ben Akademi Uygulamalı Kurumsal Eğitimleri ile katılımcılarda, çalıştıkları kurumdaki önemi gösterilerek aidiyet duygusu geliştirilecektir. Bununla birlikte belirlenen görev tanımı üzerine sorumluluk sahibi olmaları bilinçaltı yoluyla sağlanacaktır.

Eğitime katılım sağlayan çalışanlarda hedeflenen, kendilerini ve iş arkadaşlarını daha iyi tanımanın yanı sıra ilişkilerde zihinsel köprü kurmanın değerinin anlaşılmasıdır.

Zaman yönetimi, çalışanların iş ve özel hayatlarında yaşadıkları problemlerle kontrolü zor bir konu haline gelebilmektedir. Eğitimde uygulamalarla gösterilecek olan teknikler sayesinde bu problemlerle başa çıkmanın yolları sunulacak, azalan sorunlar kazanılan verimli zamanlar olacaktır.

KURUMSAL YENİ BEN,YENİ BİR BEDEN EĞİTİMİ İLE

Tüm çalışanların moral, motivasyon, iletişim ilişkileri güçlenir.
Özgüven ve kurumu sahiplenme duyguları arttırılır.
İşini, işyerini ve üretenini sevme, iş arkadaşları ile sorunlarını birlikte çözme ve kolektif düşünce bilinci gelişir.
Takım içi yardımlaşma üst düzeylere çıkarılır.
Kin, nefret, öfke, kızgınlık, kırgınlık, suçluluk, affedememe, kıskançlık gibi negatif duygulardan özgürleşme ile yeni bir ben dönüşümü sağlanır.
Nefes teknikleri ile bedensel, zihinsel ve ruhsal değişim yaşanır.
Nefes çalışması ile bağışıklık kuvvetlenir, hücre yenilenmesi hızlanarak yaşlanma süresi uzar.
Nefes çalışmasından sonra vücutta Detox etkisi yaratılır, daha enerjik bir bedene sahip olunur.
Bilinçaltı düzeyinde hücre hafızasında birikmiş olan negatif kayıtlar, eski inançlar, geçmiş travmalar temizlenir.
Zihinsel antrenman tekniği ile zihnin boşaltılması ve stresle başa çıkma yolları öğrenilir.
Ruhun bedenle bütünlüğü sağlanarak, farkındalığı arttırılır.
Daha huzurlu, mutlu, neşeli sağlıklı ve kaliteli yaşamak konusunda bilgilenerek hayatınıza yeni bir başlangıç yapacağınız uygulamalı eğitimlerle, geleceğe yatırım yapılır.
Fiziksel, zihinsel ve ruhsal özellikleriniz olumlu yönde değişerek çok daha enerjik, neşeli, coşkulu, yaratıcı, kendini ifade edebilen, korkulardan ve travmalardan arınmış, daha güçlü, daha başarılı, özgüveni daha yüksek, kendi değerini bilen, kendini seven, kalbini koşulsuz sevgiye açmış, geleceğe sağlıklı nefesler alan YENİ BİR BEN oluşturulur.Kurumsal düzeyde eğitimler için info@yenibenakademi.net hesabına e-mail gönderebilir veya 0850 346 9149 numaralı telefondan bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

Emel Çekici Youtube Kanalına üye olmak ve daha fazla video için lütfen tıklayınız.
Yazar: Emel | 17-01-2019, 00:30
Okunma: 1 530
  Şikayet  
Yorum Ekle
İsminiz: *
E-Posta Adresi: *
Resimdeki karakterleri giriniz: