» » Wellness Kurumsal Koçluğu

Wellness Kurumsal Koçluğu

2 851
Wellness Kurumsal Koçluğu Klasik iş dünyası anlayışı yerini Modern İş Dünyasına uyum sağlama anlayışına bıraktı. Yoğun emek yüksek kar anlayışı değişti. Kaliteli, seviyeli yaşam standardını yakalamanın bireyin en doğal hakkı olduğu sendikalar ve sivil toplum kuruluşları ile sağlanmaya çalışıldı. Bilim, Sanat, Kültür ve Teknolojideki baş döndüren gelişmeler, verimlilik arttırma çabalarında insan unsurunun vazgeçilmez olduğunu ortaya koydu. Üretime katılan insanın bir makine olmadığı artık anlaşıldı. Beraber, uyum içinde çalışma, üretme, verimliliği arttırma, yüksek fayda elde etme üretenlerin memnuniyeti ile mümkün olduğu işveren tarafından da anlaşıldı.

Gelişmiş teknolojilerde işveren ve işçileri birlikte spor yapma, birlikte fiziksel ve ruhsal rahatlama, sorunlarını beraber çözme bilimsel temellere oturtuldu. Teknolojiye yatırımlarının artması ve yeni teknolojiler üretmek için nasıl ki, AR-GE yatırımları önemliyse ona yön verecek olan insana yatırımında önemli olduğu anlaşıldı.

Kurumsal wellness koçluğu programı ile çalışanların moral, motivasyon, iletişim ilişkileri güçlenir. Özgüven ve kurumu sahiplenme duyguları artar. İşini, işyerini ve üretenini sevme, iş arkadaşları ile sorunlarını birlikte çözme düşünceleri gelişir. Maddi ve manevi verimlilik artmasının yanı sıra, yardımlaşma üst düzeylere çıkar. Kurumlarla ilgili yukarıda bahsi geçen konularda bilimsel çalışmalarımız vardır.
Yazar: Emel | 12-06-2013, 16:37
Okunma: 2 851
  Şikayet  
Yorum Ekle
İsminiz: *
E-Posta Adresi: *
Resimdeki karakterleri giriniz: