" />
» » Üşenme, Erteleme, Vazgeçme!

Üşenme, Erteleme, Vazgeçme!

129
gezilecek yerlerBu içeriğimizin mottosu bir çok konuda klasik haline gelmiş bir deyim. "Üşenme, erteleme, vazgeçme!" Peki neden bu deyimden girdik konuya? Hemen izah edelim.

Tatil veya gezi programlarımızı hep yaz aylarına bırakıyoruz ve çeşitli sebeplerle planlarımız pek de yolunda gitmiyor ve söze şu cümleler ile devam ediyoruz: "Nasipse bir dahaki yaza." Hatırladınız mı? İşte bu mevcut içeriğimizin konusunu bu klasik motto etrafında dizayn etmeye karar verdik.

Toplum olarak tatil ertelemede oldukça iyiyiz. Veya bu konuda hareke geçme noktasında tembellik gösterebilen bir yapımız da yok değil hani. Mazeretlerimiz de göz ardı edilemez tabi. Fakat dürüst olmak gerekirse erteleme, üşenme ve vazgeçmemizin en büyük nedenleri arasında, daha önce tatil veya gezi türü bir deneyim yaşamamış olmamız üst sıralarda yer alıyor. Çünkü bu hazzı bir kez yaşayan insanlar tekrar tekrar o keyfi tatmak istiyorlar.

Her şeye rağmen programımızı bir daha ki yaza bırakmayıp bu yaz harekete geçmeye karar verebiliriz belki. Diyelim ki bu yaz ertelememeye karar verdik ve ilk kez böyle bir deneyim yaşayacağız. Programımızı hazırlamaya nereden başlamalı ve nasıl devam etmeli?

Hadi Başlayalım!


İlk olarak ne istediğimize karar vermemiz gerekiyor. Yani nereye gideceğimize, hangi tür bir yolculuğa, nasıl bir bölgede tatilimizi geçirmeye istekliyiz buna karar vermeliyiz. istanbul gezilecek yerler ve tatil yapılacak mekanlar arasından tercih edeceğimiz yeri belirlemek, işin en zor tarafı. Çünkü o kadar çok gezilecek yerler ve tatil yapılacak mekanlar bulunuyor ki kararsız kalmamak elde değil.

Programımızın ne kadar süreceğini belirlemeliyiz. Sonuçta tatile de bir bütçe gerekiyor ve hemen hepimiz en büyük mazeret olarak bütçeyi öne sürüyoruz. O yüzden kötü deneyimler yaşamamak için bütçemizi de göz önünde bulundurarak kaç günlük bir program yapmamız gerektiğini belirlememiz gerekiyor.

Konaklama seçenekleri arasından ne tür bir yer seçeceğimize karar vermeliyiz. Bu konu da bütçe ile doğrudan ilişkili olduğu için bütçemize bağlı kalarak konaklama seçimimizi yapmamız gerekiyor.

Tatil için sınırlı bir bütçeye sahipsek, bütçemizi yola çıkacağımız andan eve döneceğimiz ana kadar net olarak belirlemeli ve sürprizlere olabildiğince mahal vermemeye gayret etmeliyiz.

Son aşamamız bavul hazırlığı. Bu noktada akıllıca davranmakta fayda var. Tatilimizi bir tur şeklinde yapmayı planlıyorsak şayet, bavullar en büyük zahmetlere dönüşebilir. Bavullarımızı gideceğimiz yere ve tercih edeceğimiz tatile göre hazırlamak daha doğru olacaktır.

Yapacağınız son şey ise yolculuğa başladığımız andan eve döneceğimiz ana kadar, ertelememiş olduğumuz bu tatilin tadını sonuna kadar çıkartmak ve gezipedia.net sitesini sürekli takip etmek olacaktır. Öyleyse, şimdiden iyi tatiller diliyoruz.
Yazar: Tamer | 13-07-2013, 05:00
Okunma: 129
    
Yorum Ekle
İsminiz: *
E-Posta Adresi: *
Resimdeki karakterleri giriniz: