» » Doğum Koçluğu

Doğum Koçluğu

2 341
Doğum Koçluğu Hamileliğinizin ve doğumunuzun tam da istediğiniz gibi gerçekleşmesini ister misiniz? Hamileliğiniz süresince bedensel ve zihinsel neleri yaparsanız bebeğiniz sağlıklı ve mutlu olarak dünyaya gelir? Bebeğinizi anne karnında iken travmalardan nasıl koruyabilirsiniz? Öz güveni yüksek, kendini rahatlıkla ifade eden, suçluluk duygusu taşımayan, mutlu, huzurlu, sağlıklı bebeğinizin olması için yapmanız gerekenler neler? Doğum korkunuzdan nasıl kurtulabilirsiniz? Tüm doğum yöntemlerini biliyor musunuz? Genel anestezi, Spinal anestezi, Epidural anestezi hakkında ne kadar bilgi sahibisiniz? Normal doğumu ve diğer doğum şekillerini, doğum yapmadan önce zihinsel olarak deneyimlemenin size neler kazandıracağını biliyor musunuz? Fiziksel, Duygusal ve Ruhsal olarak ne kadar hazırım? Nefesimle doğumu nasıl kolaylaştırabilirim? Ağrısız normal doğum yapabilir miyim? Doğumdan sonra yapmam gerekenler neler? Hangi egzersiz programları benim için daha uygun? Kendimi nasıl daha mutlu huzurlu ve sağlıklı hissedebilirim?

Dünyanın en güzel duygusudur anne olmak. Her anne sağlıklı bebek dünyaya getirmek ister. Anne karnındaki bebek, anne ve babasının tüm duygu ve düşüncelerini hisseder. Cinsiyeti konusunda ayrım yapılıp yapılmadığını bilir. Erkek, kız veya özürlü onu her şeye rağmen olduğu gibi kabul edin. O bunları bilerek ve hissederek dünyaya gözlerini açıyor. Doğar doğmaz ona bu travmayı yaşatmayın, o sizleri, olduğunuz gibi kabul etti. Koşulsuz sevginizi ona her zaman hissettirin, henüz dünyaya gelmemiş olsa bile.
Yazar: Emel | 19-06-2013, 16:01
Okunma: 2 341
  Şikayet  

Yorumlar -
3

Hamile - 2 Temmuz 2013 14:58
  • Beğen
  • 0

Emel hanım dogum sırasında yanımızda olduğunuz ve gercekten sorunsuz bir normal doğum yapmamda bana yardımcı olduğunuz için çok teşekkürler. 

Ela - 2 Temmuz 2013 15:32
  • Beğen
  • 0
Emel Hanim merhaba, sitenizi inceledim çok güzel olmuş. Ben 8 aylık hamileyim, doğum korkum var, sizden yardim almak istiyorum, nefes calışması ile normal doğum kolaylaşır mı?
emel çekici - 3 Temmuz 2013 10:48
  • Beğen
  • 0

Ela hanım merhaba, site bilgilerimi beğendiğiniz için teşekkürler, malesef biz bayanlar cocukluğumuzdan itibaren gerek ailemiz gerekse çevremizden doğumla ilgili korkunç negatif bilgilerle büyüdük.Sürekli doğumun çok ağrılı, hatta katlanılmaz olduğu bilgisi bilinçaltımızda yer etti.Öncelikle bu doğum korkunuzun üzerinde çalışılarak, aslında doğumun son derece kolay ve acısız bir süreç oldugu inancı oluşturulmalı, daha sonrada dogumunuz için size ve bebeginize en faydalı olacak çalışma yapılmalıdır. Nefes çalışmasıda bunlardan birisidir.Size ve bebeginize çok faydalı olur.Ayrıca nasıl dogum olacaksa normal,epidural, spinal tüm bu doğum metodları zihinsel görüntüleme teknikleri ile canlandırma yapılarak, doğuma bedensel, zihinsel ve ruhsal hazırlık sağlanır.Doğum öncesi ve sonrasının tüm bilgileri verilir,bebegin travmasız dünyaya gelmesi için yapılması gerekenler, yapılmaması gerekenler anlatılır.Doğum travması bölümündeki yazımı okuyun, bebeginizle konuşun, onu sevgiyle beklediğinizi, onu çok sevdiğinizi ve kucagınıza alacagınız günü beklediğinizi söyleyin, babasının duygularınıda hissettiğini bilin. Babasıda tüm güzel duygularını ona sesli olarak söylesin.Güvende olduğunu ve onu hiçbir ayrım gözetmeksizin sevdiğinizi söyleyin.Kolaylıklar diliyorum, sevgilerimi gönderiyorum.          

Yorum Ekle
İsminiz: *
E-Posta Adresi: *
Resimdeki karakterleri giriniz: